Primarul Daniel Cristian Stan a câștigat alegerile locale din 9 iunie 2024 cu un procent de 80,27%, obținând 23.229 de voturi.
Acest rezultat arată încrederea covârșitoare acordată de locuitorii orașului.
Performanța administrativă a fost recunoscută și apreciată de către cetățeni, ceea ce a contribuit la această victorie covârșitoare.
![Primarul Daniel Cristian Stan a câștigat alegerile locale din 9 iunie 2024 cu un procent de 80,27%, obținând 23.229 de voturi.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/06/cristian-stan-rezultate-targoviste.jpg)
În paralel cu succesul primarului, PSD a obținut și o victorie importantă la Consiliul Local Municipiului Târgoviște, cu un procent de 65,41%, adică 18.700 voturi. Aceste rezultate confirmă sprijinul puternic acordat partidului și echipei sale în eforturile lor de a conduce orașul către dezvoltare și prosperitate.
Victoria lui Daniel Cristian Stan și a echipei sale reprezintă un nou mandat puternic pentru continuarea proiectelor și politicii locale care au avut un impact pozitiv asupra comunității.
Este evident că locuitorii municipiului Târgoviște au încredere în liderii lor și își doresc să vadă orașul lor continuând pe calea creșterii și modernizării.
” Mulțumesc pentru susținerea fantastică!
Nu am cuvinte să îmi exprim recunoștința!
Continuăm împreună!
❤️ Târgoviște!”, a transmis primarul municipiului Târgoviște, Daniel Cristian Stan