Chiar și în zilele de weekend, lucrările la reabilitarea și modernizarea drumului județean 724 Malu cu Flori – Pucheni nu încetează. Proiectul, coordonat de către Președintele Consiliului Județean Dâmbovița, domnul Corneliu Ștefan, avansează susținut, respectând graficul stabilit.
![Reabilitarea Drumului Județean DJ 724 Malu cu Flori - Pucheni: Progres și Investiții în Infrastructura Dâmboviței](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/03/DJ-724-Malu-cu-Flori-Pucheni3.jpg)
Cu o valoare a investiției estimată la aproximativ 76.000.000 lei, acest proiect de amploare reprezintă un pas crucial în îmbunătățirea infrastructurii rutiere din județul Dâmbovița. Prin intermediul Programului Național „Anghel Saligny”, suma de 41.000.000 lei este asigurată, demonstrând implicarea guvernamentală în dezvoltarea regiunilor și îmbunătățirea condițiilor de transport.
![Reabilitarea Drumului Județean DJ 724 Malu cu Flori - Pucheni: Progres și Investiții în Infrastructura Dâmboviței](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/03/DJ-724-Malu-cu-Flori-Pucheni1.jpg)
Diferența necesară pentru finalizarea acestui proiect este suportată de Consiliul Județean Dâmbovița din bugetul propriu sau din alte surse de finanțare. Această inițiativă reflectă angajamentul autorităților locale de a investi în infrastructura rutieră, esențială pentru dezvoltarea economică și socială a comunităților din județ.
![Reabilitarea Drumului Județean DJ 724 Malu cu Flori - Pucheni: Progres și Investiții în Infrastructura Dâmboviței](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/03/DJ-724-Malu-cu-Flori-Pucheni.jpg)
Modernizarea drumului DJ 724 nu este doar un proiect de infrastructură, ci și un semn al promisiunii de a îmbunătăți calitatea vieții locuitorilor din această regiune. Odată finalizat, acest drum va facilita accesul la servicii esențiale, va spori siguranța rutieră și va stimula dezvoltarea economică în zonele traversate.
Într-un efort comun între autoritățile locale și guvernamentale, reabilitarea și modernizarea drumului județean DJ 724 Malu cu Flori – Pucheni reprezintă un exemplu elocvent al colaborării între diferite niveluri de guvernare în vederea aduceri de beneficii concrete pentru comunități.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News Știri de ultima oră și AICI