Sala de sport realizată de Primăria Târgoviște în Campusul Universității ”Valahia” , se apropie de final, se lucrează în ritm susținut la această investiție. Obiectivul este realizat de către administrația locală târgovișteană, prin Compania Națională de Investiții.
![Sala de sport realizată de Primăria Târgoviște în Campusul Universității ”Valahia” , se apropie de final, se lucrează în ritm susținut la această investiție.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/03/sala-de-sport-universitatea-valahia.jpg)
Este o investiție complexă care include și amenajări ale aleilor, spații verzi și parcări, în afara sălii propriu-zise.
Primarul municipiului Târgoviște, Daniel Cristian Stan și viceprimarii Monica Ilie și Cătălin Rădulescu au făcut o vizită de lucru pe șantierul sălii de sport.
Este vorba despre un proiect în valoare de aproximativ 8,8 milioane de lei, pentru care s-a obținut finanțare prin Compania Națională de Investiții.
![Sala de sport realizată de Primăria Târgoviște în Campusul Universității ”Valahia” , se apropie de final, se lucrează în ritm susținut la această investiție.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/03/sala-de-sport-universitatea-valahia1.jpg)
Această sală de sport va fi cea de-a doua din municipiul Târgoviște, ca dimensiune și număr de spectatori, după Sala Polivalentă. Proiectul presupune un teren multifuncțional pentru volei, baschet și handbal. De asemenea, va avea o tribună cu 180 de locuri, vestiare, birouri, spații verzi, parcări.
![Sala de sport realizată de Primăria Târgoviște în Campusul Universității ”Valahia” , se apropie de final, se lucrează în ritm susținut la această investiție.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/03/cristian-stan-2.jpg)
Sala de sport va putea fi utilizată atât de către sportivii din municipiul Târgoviște, cât și de către studenți
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News