Săptămâna Toleranței în școala ta! Ești un profesor preocupat de a crea un mediu în care toți copiii se simt în siguranță și dau dovadă de grijă și respect unii față de ceilalți și în relație cu adulții?
Organizeaza Săptămâna Toleranței în școala ta!
Apelează la resursele Salvați Copiii – toolkit-ul Săptămâna Toleranței pentru a propune elevilor tăi activități zilnice prin care să învețe să devină mai toleranți și să rezolve conflictele într-un mod pașnic.
![Săptămâna Toleranței în școala ta! Ești un profesor preocupat de a crea un mediu în care toți copiii se simt](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/03/SAPTAMANA-TOLERANTEI.jpg)
Săptămâna Toleranței include un set de activități ușor de integrat în programul Săptămânii Altfel sau în orice alt context în care îți propui să contribui la îmbunătățirea climatului școlar.
O comunitate TOLERANTĂ previne excluderea și bullyingul, consolidând coeziunea și înțelegerea reciprocă între membrii săi.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News