Se amenajază o nouă parcăre cu 115 locuri pe strada Diaconu Coresi din Târgoviște, au început deja lucrările în microraionul nr.4 , pe amplasamentul unei fost punct termic.
Primarul Cristian Stan alături de viceprimarii Monica Ilie și Cătălin Rădulescu, și city managerul Gabriel Boriga a făcut o vizită pe noul șantier.
Proiectul este unul mai amplu, cuprinde atât investiția de pe Diaconu Coresi cât și investiția de pe strada Virgil Drăghiceanu și cea de pe Doctor Marinoiu.
![Se amenajază o nouă parcăre cu 115 locuri pe strada Diaconu Coresi din Târgoviște](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2022/08/parcare.jpg)
În total se vor realiza peste 160 de locuri de parcare.
Primarul Cristian Stan a anunțat că și punctul termic de pe strada Pandurilor din microraionul nr.12 va fi desființat și se va realiza o parcare nouă. Se vor amenaja spații verzi, se va moderniza iluminatul, se va sistematiza și traficul rutier.
Toate aceste proiecte fac parte dintr-o campanie de regenerare urbană pe care o desfășoară Primăria Târgoviște.
Primarul Cristian Stan a vorbit si despre celelalte investiții în plin proces de implementare la nivelul municipiului Târgoviște.