Se lucrează la cea mai mare investiție: „Sistemul de alimentare cu gaze naturale în toate cele opt sate ale comunei Voinești”, administrația locală de la Voinești, condusă de primarul Gabriel Dănuț Sandu și viceprimar Constantin Popa, își onorează promisiunile.
![Se lucrează la cea mai mare investiție: "Sistemul de alimentare cu gaze naturale în toate cele opt sate ale comunei Voinești"](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/03/gaze-in-voinesti-.jpg)
S-a dat „STARTUL” implementării celui mai mare proiect realizat vreodată în comuna Voinești: „Sistemul de alimentare cu gaze naturale în toate cele opt sate ale comunității voineștene”.
![Se lucrează la cea mai mare investiție: "Sistemul de alimentare cu gaze naturale în toate cele opt sate ale comunei Voinești"](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/03/gaze-in-voinesti.jpg)
Prin realizarea acestui proiect, se va realiza aproximativ 36 km de conductă de gaze naturale. Valoarea totală a proiectului este de 5 milioane €, din care 600.000 € va fi contribuția comunei Voinești pentru realizarea a peste 1100 de branșamente.
” Ne cerem scuze pentru disconfortul creat în fața gospodăriilor dumneavoastră. Promitem că ne vom mișca foarte rapid.”, a transmis primarul comunei Voinești, Gabriel Dănuț Sandu
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News