Surprinsă la volanul unui autoturism, deși numărul de înmatriculare provizoriu era expirat, la data de 7 august a.c., în jurul orei 16:30, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Titu au oprit pentru control, pe raza localității Românești, pe drumul județean 711D, un autoturism condus de o femeie de 26 de ani, din Românești.
În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că numărul provizoriu de înmatriculare al autoturismului ar fi fost expirat.
În cauză, polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de punerea in circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News