Zilele județului Dâmbovița găzduiesc două campionate sportive de mare amploare ” Iubim Dâmbovița”, care aduc împreună sute de sportivi și pasionați de tenis și fotbal.
![Zilele județului Dâmbovița găzduiesc două campionate sportive de mare amploare " Iubim Dâmbovița", care aduc împreună sute de sportivi și pasionați de tenis și fotbal.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/05/zilele-judetului-dambovita-1-1.jpg)
La Campionatul județean de tenis de câmp, peste 90 de tenismeni se întrec pentru trofeul cel mare, iar prezența a 25 de copii adaugă un plus de entuziasm și prospețime competiției.
În paralel, Campionatul județean de fotbal a început cu participarea a 44 de echipe din tot județul, fiecare având propriile sale aspirații și obiective.
Aceste competiții reprezintă o oportunitate minunată pentru comunitatea locală să se unească în jurul pasiunii pentru sport și să încurajeze performanța și fair-play-ul.