1 iunie va fi o zi memorabilă pentru fotbalul dâmbovițean, maratonul fotbalistic va începe la ora 10:00, pe stadionul „Eugen Popescu” din Târgoviște, unde vor fi premiați toți copiii care au participat pe parcursul acestui sezon în competițiile organizate de AJF Dâmbovița.
![1 iunie va fi o zi memorabilă pentru fotbalul dâmbovițean, maratonul fotbalistic va începe la ora 10:00, pe stadionul](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/05/jotbal-judetean-dambovita.jpg)
Peste 1.200 de juniori U7, U8, U9, U10, U11 și U13 vor primi medalii de campioni, în cadrul unui amplu eveniment fotbalistic, care va continua cu finala județeană a Cupei României, Urban Titu – Recolta Gura Șuții, programată la ora 13:00.