ISU Dâmbovița, cu porțile deschise în Săptămâna Protecției Civile,toate subunitățile de pompieri ale ISU Dâmbovița pot fi vizitate de către pici, însoțiți de cadre didactice, părinți sau de bunici.
Copiii au posibilitatea să devină pentru câteva momente pompieri militari, îmbrăcând echipamentele specifice salvatorilor şi exploatând tehnica şi mijloacele de intervenţie din dotarea inspectoratului.
În perioada 27 februarie – 3 martie, la sediul Inspectoratul pentru Situații de Urgență Dâmbovița, precum și la sediile subunităților de intervenție, se organizează „Zilele Porţilor Deschise”, în intervalul orar 10.00-15.00!
Veți putea exploata autospecialele de intervenţie utilizate în misiunile de salvare, dar mai ales, veți putea fi alături de supereroii voştri, pompierii.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News