Municipiul Târgoviște promovează un mediu urban prietenos și atrăgător.
Lucrările de asfaltare a trotuarelor de pe Calea București au fost finalizate, rezultatul fiind unul inedit și plin de culoare.
Primarul Cristian Stan a anunțat că s-a utilizat material colorat, iar ulterior au fost aplicate desene care aduc un plus de frumusețe și originalitate aleii pietonale.
![Municipiul Târgoviște promovează un mediu urban prietenos și atrăgător](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/06/cristian-stan-tgv.jpg)
Această inițiativă nu doar îmbunătățește aspectul urban, dar și încurajează oamenii să folosească mai mult spațiile pietonale, contribuind astfel la o viață urbană mai activă și sănătoasă.”
Această inițiativă a fost primită cu entuziasm de către locuitorii din zonă, în special de către copii, care se bucură acum de un spațiu pietonal creat special pentru ei.
Primarul Cristian Stan a declarat că aceste trotuare colorate vor fi realizate și în alte zone ale municipiului, aducând astfel o notă distinctivă și plină de viață în oraș.
Această abordare inovatoare nu doar îmbunătățește aspectul estetic al orașului, dar și promovează o atmosferă prietenoasă și atracția pentru locuitori și turiști.
Această inițiativă demonstrează angajamentul administrației locale pentru îmbunătățirea calității vieții în oraș și crearea unor spații publice pline de personalitate.