O zi de neuitat la Centrul Rezidențial pentru Persoane Vârstnice Ghergani, ca de fiecare dată, Primăria Răcari, elevii, cadrele didactice, preoții și oameni cu suflet mare au făcut o vizită la Centru.
![O zi de neuitat la Centrul Rezidențial pentru Persoane Vârstnice Ghergani](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/05/Centrul-Rezidential-pentru-Persoane-Varstnice-Ghergani-.jpg)
Edilul Marius Caravețeanu a lansat o provocare de sufletul și partenerii au răspuns prezent.
![O zi de neuitat la Centrul Rezidențial pentru Persoane Vârstnice Ghergani](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/05/Centrul-Rezidential-pentru-Persoane-Varstnice-Ghergani-3.jpg)
Bătrânii de la Centrul Ghergani s-au bucurat într-o zi de primăvară călduroasă, de o slujbă religioasă și un scurt program artistic într-o atmosferă plină de bucurie și speranță iar la final au primit și daruri.
![O zi de neuitat la Centrul Rezidențial pentru Persoane Vârstnice Ghergani](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/05/Centrul-Rezidential-pentru-Persoane-Varstnice-Ghergani-2.jpg)
S-au spus povești de viață, cu toții au cuprinși de emoție.
![O zi de neuitat la Centrul Rezidențial pentru Persoane Vârstnice Ghergani](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/05/Centrul-Rezidential-pentru-Persoane-Varstnice-Ghergani-1.jpg)
A fost o zi superbă, totul s-a petrecut în curtea Centrului, vorbim de o comunitate a faptelor bune.