Președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan, a votat la ora 9:00, la una dintre secțiile de votare din incinta Liceului Teoretic „Petru Cercel” din Târgoviște.
Alături de el s-au aflat primarul municipiului Târgoviște, Daniel Cristian Stan, parlamentari și candidați de pe lista de consilieri județeni. După exercitarea dreptului său de vot, președintele CJ Dâmbovița, Corneliu Ștefan, a subliniat importanța participării cetățenilor la alegeri și a îndemnat toți dâmbovițenii să iasă la vot.
În declarațiile sale, Corneliu Ștefan a evidențiat că a votat pentru fiecare dâmbovițean, pentru județul Dâmbovița, pentru municipiul Târgoviște și pentru viitorul județului. A subliniat importanța continuării proiectelor în județul Dâmbovița și a îndemnat locuitorii să voteze pentru susținerea acestor inițiative.
![Președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan, a votat la ora 9:00, la una dintre secțiile de votare din incinta Liceului Teoretic „Petru Cercel” din Târgoviște.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/06/CORNELIU-STEFAN-VOTARE-.jpg)
Mesajul său mobilizator a fost clar: „Am votat pentru continuarea proiectelor în județul Dâmbovița, pentru un județ puternic. Îi invit pe toți dâmbovițenii la vot și să voteze pentru continuarea proiectelor. Dâmbovița, casa noastră.”
Aceste declarații reflectă angajamentul președintelui CJ Dâmboviț, Corneliu Ștefan față de dezvoltarea județului și mobilizarea cetățenilor în procesul democratic al alegerilor locale.