Prognoza meteo, 15 decembrie, vremea a intrat într-un proces de răcire, Administrația Națională de Meteorologie anunţă pentru astăzi o vreme care va intra într-un proces de răcire. Valorile termice se vor situa în jurul mediilor multianuale specifice pentru această dată.
Meteorologii anunță precipitații sub formă de ploaie în zonele de sud. Cerul se va menține variabil în regiunile vestice, iar în centru și est țării va fi mai mult noros. Vor fi precipitații slabe predominant sub formă de ninsoare.
Temperaturile maxime se vor încadra între 1 și 10 grade, iar cele minime vor fi cuprinse în general între -5 și 1 grade. Pe arii restrânse va fi ceață. Meteorologii avertizează că va ninge în Munții Banatului, în Carpații Meridionali și pe arii restrânse în restul masivelor montane.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News