“Ziua Economistului și Ziua Profesorului de Economie au fost sărbătorite la Facultatea de Științe Economice de la Universitatea Valahia din Târgoviște prin organizarea primei ediții a Zilei Porților Deschise.
![Ziua Economistului și Ziua Profesorului de Economie au fost sărbătorite la Facultatea de Științe Economice de la Universitatea Valahia din Târgoviște](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/11/Ziua-Economistului3.jpg)
Cu acest prilej,Facultatea de Științe Economice a primit vizita elevilor Colegiului Economic “Ion Ghica” din Târgoviște, sub îndrumarea doamnei director, prof. Suzana Ilie și a doamnelor profesoare, Roxana Georgescu și Izabela Prian.
![Ziua Economistului și Ziua Profesorului de Economie au fost sărbătorite la Facultatea de Științe Economice de la Universitatea Valahia din Târgoviște](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/11/Ziua-Economistului1.jpg)
Din partea gazdelor, au vorbit decan Cristina Ștefan, prorector al UVT, Mircea Duică, prodecan, Luiza Ionescu, președinte al Societății Antreprenoriale Studențești, Dorin Iancu și liderul studenților din Senatul Universitar, respectiv reprezentantul studenților în Consiliul de Administrație, Bogdan Dumitrache.
![Ziua Economistului și Ziua Profesorului de Economie au fost sărbătorite la Facultatea de Științe Economice de la Universitatea Valahia din Târgoviște](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/11/Ziua-Economistului.jpg)
Elevilor le-au fost prezentate oportunitățile oferite de Facultatea de Stiinte Economice în procesul educațional, dar și importanța implicării în activități extra-curriculare sau de voluntariat. În plus, studenții viitori economiști le-au împărtășit elevilor din experiența lor.
La mulți ani, tuturor economiștilor!
La mulți ani, profesorilor de economie!
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News