Copil mușcat de un câine, nefericitul eveniment s-a produs în sectorul 1 din București.Copilul de 9 ani, a ajuns la spital, după ce a fost muşcat de câinele unor vecini.Potrivit primelor informații, băiatul era însoțit de bonă în momentul în care, dintr-o curte, a ieșit un câine ciobănesc care l-a atacat.
„La data de 24 martie 2023, polițiștii Direcției Generale de Poliție a Municipiului București – Secția 5 au fost sesizați cu privire la faptul că, în timp ce un minor, însoțit de o persoană, se deplasa pe o stradă, din Sectorul 1, ar fi fost atacat de un câine. La fața locului s-a deplasat un echipaj medical, în vederea acordării de îngrijiri medicale. Verificările sunt continuate în vederea stabilirii condițiilor în care a avut loc venimentul”, a transmis Poliția Capitalei.Micuțul a fost muşcat de mai multe ori, la o mână şi în zona capului.
Băiatul nu este în stare gravă, a fost preluat de o ambulanţă şi dus la Spitalul Grigore Alexandrescu.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News