Șocuri termice: Astăzi, vremea se mai încălzește iar de mâine, revin norii și un nou val de ploi și ninsori va traversa țara, meteorologii avertizează populația să fie atentă la schimbările bruste de temperatură.
În primele două zile din februarie sunt prognozate maxime de 7…8 grade. O perioadă caldă este estimată începând din 3 februarie, când media zilnică a temperaturilor maxime va fi în general peste 10 grade, cu posibile valori de 14…15 grade în zilele de 4, 5 și 6 februarie.
Pentru nopțile din prima decadă a lunii februarie sunt prognozate valori în general pozitive, cuprinse între 0 și 4 grade.
Prognoza indică o probabilitate ridicată pentru precipitații în 2 și 3 februarie și în perioada 7 – 11 februarie.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News