Spectacolul „Evita Tango” la Teatrul „Tony Bulandra” Târgovişte, un spectacol ce aduce un omagiu, care arată existența unui om în toată complexitatea lui, în compoziții pe care le înțelegem, care ne sunt familiare, dar al căror sens profund pare întotdeauna un pas mai departe de noi. „Evita Tango”, la fel ca și „Evita Péron”, e un tur de forță.
![](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/02/SPECTACOL-1024x1024.jpg)
O reprezentație excepțională sub semnătura regizorului Mc Ranin şi a coregrafului Hugo Wolff, despre Evita Péron, prima doamnă a Argentinei , sâmbătă, 24 februarie, ora 19:00, Sala Mare a Teatrului „Tony Bulandra” Târgovişte.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News